Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Rehabilitacja, Medycyna Pracy, Przychodnia Lekarska

Kinezyterapia

  

Specjalizujemy się w schorzeniach

 

ortopedycznych:

 

  • choroby i uraz kręgosłupa
  • bóle kręgosłupa / dyskopatie/ rwa kulszowa
  • stany pourazowe / po złamaniu / po skręceniu
  • choroby zwyrodnieniowe
  • skoliozy / wady postawy
  • w różnych dysfunkcjach narządu ruchu

 

neurologicznych:

 

  • stany po udarach i urazach mózgu
  • schorzenia obwodowego układu nerwowego

 

 

Kinezyterapia

 

taping
Taping

Kinezyterapia to leczenie ruchem, jest jedną z metod fizjoterapii.

Początków kinezyterapii można doszukiwać się już w systemie filozoficznym Konfucjusza (2700 lat p.n.e.), który eksponował znaczenie określonych pozycji ciała w uzyskaniu efektów profilaktyczno-leczniczych.

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po urazach, kontuzjach sportowych.

 

 

terapia manualna
Terapia manualna
terapia manualna
Terapia manualna

Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa forma leczenia (np. w zachowawczym leczeniu wad postawy, bóle krzyża, bolesność stawu rzepkowo udowego, tendinopatie) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. Istnieje wiele dowodów na skuteczność kinezyterapii (jej różnych form), stosowanej jako samodzielna metoda leczenia, w leczeniu schorzeń mięśniowo - szkieletowych. W większości, nawet drobnych urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia, w tym metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.

fala uderzeniowa poznan, fala uderzeniowa poznań, terapia falą uderzeniowa poznan, terapia falą uderzeniową poznan, terapia fala uderzeniowa poznan, fala poznan, fala poznań, fala w poznaniu , hydroterapia poznan, medycyna pracy poznan, medycyna pracy poznań, kierowcy poznan, kierowcy poznań, fizjoterapia poznan, fizjoterapia poznań, masaz poznan, masaż poznan, masaż poznań, hydroterapia poznań, hydroterapia poznan, krioterapia poznań, krioterapia poznan, plastry poznan, plastry poznań, kinesiology taping poznan, kinesiology taping poznań, kąpiele lecznicze, Marcin Zarzyński, Zarzyński Marcin, Marcin Zarzynski, Zarzynski Marcin, ból kregosłupa, terapia manualna

© Międzyzakładowa Przychodnia Lekarska – Zakład Rehabilitacji Leczniczej
przy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu


tel./faks: 61 875 26 92, 61 875 26 97, e-mail: przychodnia@popon.pl