Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Rehabilitacja, Medycyna Pracy, Przychodnia Lekarska

Fizjoterapia

  

Specjalizujemy się w schorzeniach

 

ortopedycznych:

 

  • choroby i uraz kręgosłupa
  • bóle kręgosłupa / dyskopatie/ rwa kulszowa
  • stany pourazowe / po złamaniu / po skręceniu
  • choroby zwyrodnieniowe
  • skoliozy / wady postawy
  • w różnych dysfunkcjach narządu ruchu

 

neurologicznych:

 

  • stany po udarach i urazach mózgu
  • schorzenia obwodowego układu nerwowego

 

 

» Kinezyterapia (ćwiczenia)

 

taping
Taping

Kinezyterapia to leczenie ruchem, jest jedną z metod fizjoterapii.

Początków kinezyterapii można doszukiwać się już w systemie filozoficznym Konfucjusza (2700 lat p.n.e.), który eksponował znaczenie określonych pozycji ciała w uzyskaniu efektów profilaktyczno-leczniczych.

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po urazach, kontuzjach sportowych.

terapia manualna
Terapia manualna

Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa forma leczenia (np. w zachowawczym leczeniu wad postawy, bóle krzyża, bolesność stawu rzepkowo udowego, tendinopatie) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. Istnieje wiele dowodów na skuteczność kinezyterapii (jej różnych form), stosowanej jako samodzielna metoda leczenia, w leczeniu schorzeń mięśniowo - szkieletowych. W większości, nawet drobnych urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia, w tym metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.


» Masaże

 

masaż
Masaż

To zabiegi fizjoterapeutyczne polegające na sprężystym (nieplastycznym) odkształcaniu tkanek.

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.


» Fizykoterapia


Fizykoterpia to jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy).

taping
Fala uderzeniowa


» Hydroterapia

 

hydroterapia
Hydroterapia

Hydroterapia jest stosowaną od wieków formą leczenia i niwelowania stresu. Oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Umożliwia to szybszą regenerację tkanek i mięśni.

Hydromasaż polegający na dostarczaniu płynącej wody do różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postura mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi też do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnienia ogólne korzyści zdrowiu.

Hydroterapia jest więcej niż bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych stresopochodnych czynników, takich jak: wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy i chroniczne boleści. Jest dobrodziejstwem dla każdego układu ciała: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia.

Udowodniono, że hydroterapia jest szczególnie pomocna przy niwelowaniu bólu artretycznego, zapalenia ścięgna/zapalenia kaletki, stanów zapalnych wynikających z odniesionych kontuzji sportowych i skutków nadmiernego zmęczenia. Limfa przepływa łatwiej przez ciało, wzmacniając tym samym system immunologiczny.

Zabieg ten najczęściej stosujemy w:

http://przychodnia.popon.pl/

fala uderzeniowa poznan, fala uderzeniowa poznań, terapia falą uderzeniowa poznan, terapia falą uderzeniową poznan, terapia fala uderzeniowa poznan, fala poznan, fala poznań, fala w poznaniu , hydroterapia poznan, medycyna pracy poznan, medycyna pracy poznań, kierowcy poznan, kierowcy poznań, fizjoterapia poznan, fizjoterapia poznań, masaz poznan, masaż poznan, masaż poznań, hydroterapia poznań, hydroterapia poznan, krioterapia poznań, krioterapia poznan, plastry poznan, plastry poznań, kinesiology taping poznan, kinesiology taping poznań, kąpiele lecznicze, Marcin Zarzyński, Zarzyński Marcin, Marcin Zarzynski, Zarzynski Marcin, ból kregosłupa, terapia manualna


© Międzyzakładowa Przychodnia Lekarska – Zakład Rehabilitacji Leczniczej
przy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu


tel./faks: 61 875 26 92, 61 875 26 97, e-mail: przychodnia@popon.pl